Září 2007

repete 24 hours

20. září 2007 v 20:54 | admin |  liga
Antiplayers s Rudou Ševců, organizátorem zlínského foosballového maratonu. :)

foosball marathon

18. září 2007 v 16:27 | paja |  liga

Pár týdnů zpět se rozšířila informace, že se na Čepkově v hale Rock Café uskuteční fotbálkový turnaj, který potrvá 24 hodin. Navzdory dost vysokému startovnému (původně 500 CZK, nakonec 400 CZK) se tým antiplayers rozhodl do turnaje přihlásit. Nakonec se v sobotu sešlo "pouze" 13 týmů, zato z celé republiky a velmi kvalitních (kromě nás). Objevil se Aleš Brabenec, mistr světa, taky "Kachňák", jeden z nejlíp hodnocených hráčů v ČR, dále nějací kluci ze Středních Čech, z Prahy, z Brna, dále Valmez, dva týmy přijeli přímo z Mordoru (Nivnice), dospělý párek z Příbrami, naši věční rivalové Half life (Horní Lhota reprezent), přímo ze Zlína se zúčastnil kromě nás jenom jeden tým (nějací dva mladí kluci), kteří skončili kontumačně poslední, protože nevydrželi zápasové tempo, v neděli nad ránem to vzdali a šli domů .
Začali jsme hrát (15.9.) v 15:30. K dispozici bylo šest stolů. Hrálo se každý s každým, na dva legy do šesti. Antiplayers zůstali věrní svému názvu a prohrávali, co se dalo. Především obrana stála jako obvykle za nic. No naštěstí naši protivníci byli taktéž dost nerozehraní, takže sem tam jsme někomu nějaké ty bodu ukořistili. Po prvním kole zápasů "každý s každým" se hnedka jelo druhé, třetí… Celkem se jich stihlo pět, konec skutečně až po 24 hodinách. V průběhu noci některé účastníky začal zmáhat spánek, no my jsme byli díky neustálému přísunu kávy a příjemného adrenalinu pořád čilí a v průběhu jednotlivých kol jsme se pomalinku zlepšovali. Útok malinko zadrhával na pětce, no na trojce to byla krása, Filip bez respektu střílel góly, ať už byl soupeř jakýkoliv. Obrana zpočátku fatální při rozehrávce, no časem opadla nervozita a obránci sem tam dokonce dokázali i nebezpečně vystřelit (a dát gól- fakt vyjímečněJ). Většina týmů bojovala o první tři místa, kdežto Antiplayers a Half-life soupeřili mezi sebou o místo předposlední :) . Bylo to celkem drama, v posledním kole jsme Half-life porazili (2:0 na legy, bylo to naše první turnajové vítězství nad tímto týmem) a tím se dostali do vedení o jeden jediný bod, které jsme nakonec udrželi a získali tím předposlední místo, ovšem získali jsme pohár a nějaké ty drobné věcné ceny za nejlepší zlínské účastníky (no jo, moc jich tam nebylo). Tímto týmu Half-life vracíme porážku na turnaji Zlínského psa, která nás tehdy připravila o finále.
Zážitek to byl fakt neuvěřitelný. Za těch 24 hodin jsme sehráli přes 110 legů, největší pauza možná tak půl hoďky. Každý zápas pro mě měl velkou atmosféru, přece jen s takovými hráči, co se účastnili turnaje, si člověk nezahraje každý den. No můj stav po skončení turnaje byl skoro kritický:), začal mě šíleně zmáhat spánek, tak tak že jsem se dostal domů, a hnedka šel spát. No po 14ti hodinovém spánku jsem se dostal znovu do pohody:). Fotbálek je supr hra.

Pivní pohotovost vs. Bradavky

9. září 2007 v 14:20 | admin |  liga
Asi hodinu po Hellu se na svůj vzájemný duel připravovaly Bradavky a Pivní pohotovost, která po prohře s veverkami chtěla udělat první body, a proto také zápas z jejich strany začal trochu nervozně. Byly to právě Bradavky, které se do soupeře pustily se vší vervou a tvrdostí, která jim zajistila vedení v prvním legu už 4:0. Byť se pivaři snažili s tímto pro ně nepříznivým výsledkem něco udělat, Bradavky vstřelily další 2 branky a bylo po prvním legu. Další hry se táhly v duchu přetlačované. Jednou vyhráli ti podruhé oni. Během těchto legů se do rukou pohotovosti začala šířit jistota a hlad po vítězství, i když Bradavky mnohokrát zahrozily zejména po Aldových střelách z obrany. Pátá hra byla jazýčkem na vahách vítězství. Pohotovost dostála svému jménu a po pohotových dorážkách do soupeřovy branky se zablýskalo na vedení v zápase, ve kterém se nebývale rozestříleli Jura Horák(pěkná stahovačka) a Jara Rapant, který soupeři předvedl, co je to snake. :) Po zbytek zápasu již pohotovost vedení nepustilo a konečně si do tabulky zapsalo 3 body. Myslím a doufám, že se pohotovost jen tak nespokojí s pár body a bude chtít další třeba na úkor hasičů nebo Sliwowic. Kdyby pohotovost hrála tak, jako proti Bradavkám, nebyl by postup do play off nereálný. Bradavky bohužel nedokázaly eliminovat soupeře natolik, aby si odnesly alespoň bod za remízu, i když jejich hra místy předčila pivaře. Hrajeme však na branky a těch dalo pivní komando daleko více a zaslouženě poskočilo v tabulce výše. :)
Spokojenost ve tvářích Pivní pohotovosti zavládla po vítězství nad Bradavkami 5 : 3.

From hell vs. Sliwowica

9. září 2007 v 13:43 | admin |  liga
Po delší době se do soutěže zapojili i mládenci z Hellu. Jejich dalším soupeřem bylo lipské ambiciozní komando Sliwowice disponující docela slušným fotbálkovým uměním. Od prvního míčku v prvním legu bylo jasné, že Hell narazil na velmi kvalitního protivníka, který v útoku zasazuje povedeného pinšota pod taktovkou Kuby Pospíšila. Přestože Hell se v prvních dvou hrách ohromně snažil, jejich maximem byly pouze 4 branky na leg a to je málo. Celý zápas Sliwowice kontrolovaly hru a proti Hellu se jim nesmírně dařilo střelecky i z obrany, kterou řídil velmi dobře chytající Tomáš Krajča. Ve střední pasáži přestal Hell už klást houževnatý odpor a pro Sliwowice to bylo jen otázkou času, kdy si zapíší další 3 body. Doporučil bych Hellu častější tréninky než doposud, aby si mohli zapsat nějaký ten bod a odlepit se od nepopulární poslední příčky. Sliwowice mě docela mile překvapily slušnou sehraností a kvalitou přesné střelby. Škoda jen, že jsme je neviděli proti veverkám v akci. Ve druhém kole se snad dočkáme. :)

Smrduté veverky vs. Newym

5. září 2007 v 21:47 | admin |  liga
Zdarec kakanec :). Včerejší den byl opět ve znamení fotbálku. Hvězdy proti sobě postavily lídra soutěže Smrduté veverky a zatím nepříliš úspěšné Newym, kteří jistě toužili po první výhře v lize, i když hráli proti momentálně nejsilnějšímu týmu. Zápas se již od začátku pro Newym nevyvíjel zrovna růžově. Mám pocit, že chlapy z Newym měli možná až zbytečný respekt, který jim určitě hodně svazoval ruce, a proto nepředvedli lepší výkon, na který podle mě měli. Veverkám stačilo pár kontaktů s míčem a hned z toho bylo rázem vedení 3:0 v prvním legu. Další hry byly všechny v režii hlodavců, kteří jim podobnou nátlakovou hrou nedovolovali soupeři takřka nic. Sám výsledek o tom jasně hovoří. Řekl bych, že se veverky zápas od zápasu lepší a chytají kvalitní formu už jen kvůli tomu, že hrají zápasy relativně pravidelně a nevycházejí ze zápasového tempa. Byť borci z Newym neuhráli ani bod, docela mi jejich hra přišla sympatická. Hlavně se mi líbila kreativita v útoku Honzy Válka, přestože jeho úspěšnost proti Jiřímu Verbíkovi byla minimální. Doufám, že Newym si z prohry nebude dělat vrásky a v příštím zápase si zapíše konečně 3 body. Jde vidět, že veverky to s vítězstvím v lize myslí zcela vážně. Necháme se překvapit, který tým jim bude schopen konkurovat.

Bradavky vs. B.F.U.

2. září 2007 v 23:07 | admin |  liga
Zdravím. Omlouvám se, že jsem dlouho nic nenapsal, ale neměl jsem moc času teďka web aktualizovat z důvodu organizace mých narozenin na hřišti. :) Napravíme .:) Po relativně delší zápasové odmlce se opět v céčku hrál ligový match. Proti sobě stály týmy Bradavek, které v minulém zápase remizovali s Newym, a přemožitelé Smrdutých veverek B.F.U., které se právě proti vedoucímu celku ligy ukázalo v tom nejlepším světle. Po možná trochu uspěchaném začátku se playeři dostávali do zápasového tranzu, ve kterém však k vidění moc nebylo. I když padaly občas pěkné branky a hasiči předvedli tu a tam pohlednou kombinaci po ose dvojka-trojka-branka, tak můj dojem ze střetnutí je poněkud smíšený. Hlavně mi chybělo pořádné tempo a hráčská disciplína. Chvílemi jsem si připadal, že jsem na tréninku, ve kterém se jen tak pinká z jedné strany na druhou. Vadilo mi, že se spoluhráči ať už z toho či onoho týmu neustále bavili buď spolu nebo s protivníkem a tímto jednáním tak trochu pošlapávali atmosféru ligového matche. Myslím, že kritiky bylo dost a poďme na samotný zápas. Hasiči již od prvního míčku začali poctivě budovat další tři body do tabulky pravdy, ve které právě B.F.U. díky třem bodům přeskočili svého dnešního soupeře. Výsledky jako 6:1 a 6:2 hovoří o docela jasné převaze hasičů, byť optická převaha nebyla moc znatelná. Bradavkám mám pocit, že chybí i více štěstí, protože spousta golů padla po nějakém odrazu od mantinelu nebo po teči. Pro Bradavky je výsledek dost krutý, i když nepředvedli špatný výkon. Alespoň v posledním legu přehráli B.F.U. a zapsali si přijatelný výsledek 7 : 1 než 8 : 0. Hrázda s mirRou celý zápas bezpečně kontrolovali a nedopustili překvapení. Pokud ale budou chtít porazit Odrbané kotelníky, musí začít chodit spolu pravidelně trénovat a výsledky se jistě dostaví.:)
Rád bych Vás pozval na zápas mezi veverkmi a newym na 4. září na 19 30 do CU. Tak přijďte. :)