Říjen 2007

LIGA

19. října 2007 v 16:33 | admin |  liga
Chcete si zahrát proti velmi dobrým soupeřům a něco se přiučit? Je možnost se ještě zapsat do druhé zlínské ligy, tak neváhajte a hrajte i tuto soutež. Info dole.

B.F.U. mistrem?

18. října 2007 v 14:11 | admin |  liga
Jako by si z oka vypadly zápasy B.F.U. se Smrdutými veverkami a Odrbanýma kotelníkama. Vždy byli hasiči v roli outsidera a pokaždé dokázali vybojovat alespoň bod, i když s kotelníkama sahali i po tříbodovém zisku. Je možné, že hasiče oba týmy podcenily nebo se B.F.U. stmelí až na zápas a pak protivníkům uštědří pár modřin? Samotný vývoj utkání byl extrémně vyrovnaný už od začátku, kdy se kotelníci a hasiči přetahovali o vedení v zápase. Do poloviny utkání byli lepší kotelníci, byť byl stav do přestávky 2 : 2. Byli více fotbalovější a více hladovější po vítězství než B.F.U., které sice dokázalo držet krok, ale o nějaké hasičské nadvládě na hřišti se vyprávět nedá. Tomu tak bylo do přestávky po čtvrtém legu, pak nejstarší tým ligy, který hraje na rosengartech služebně nejdéle, zřejmě začal sázet na své fotbálkové zkušenosti a začal mít ve hře převahu nejen díky velmi kvalitní defenzivní prácí Miry Tišera, ale i Hrazdových stahovačkách, které dělaly otovi značné potíže. Po pauze se Odrbaní kotelníci dostali trochu do útlumu, ale zbraně neskládaly a snažili se stále nacházet skulinu v pevnosti jménem Mira. :). Marně!. Mira, přestože tam občas něco spadlo zejména po krásných Valíkových bočních průnicích :), tak hájil obranu hasičů velmi jistě a navrch k tomu přidal pěkné čisté projektily typu Země-Země a ukázal taky, jak mají vypadat přihrávky na trojku. Hrazda se trochu ze začátku trápil, ale pak se konečne našel a začalo to být daleko lepší a začal dělat obraně kotelníků nepříjemnosti, které často hasil Ota až na poslední chvíli, i když dokázal mnohokrát zneškodnit Hrazdovy střely již v zárodku a sám ohrozit soupeřovu branku. Jak ubíhal čas a jednotlivé legy, dostali se hasiči do jednolegového vedení 4 : 3 a viděli se již zřejmě doma se třemi body. Hrát ale na půl plynu proti kotelníkům se nevyplácí. Přestože vedení 5:2 v posledním legu ve prospšch B.F.U. vypadalo pro Martina a Otu již ztraceně, vzchopili se a pod Valíkovou útočnou taktovkou se dokonal obrat nezvyklého formátu. Z 5:2 pro hasiče bylo rázem 6:5 pro kotelníky, kteří jsou myslím s remízou velmi spokojení s vědomím, že je od jejich první prohry v lize dělila pouze jedna branka. Bude zajímavé a velmi se těším až uvidíme tyto celky znovu. A kde?? Ve finále??:)

Comeback kotelníků

13. října 2007 v 19:41 | admin |  liga
Po delší (7 týdení) odlmlce způsobené Valíkovým zraněním ramene se opět do ligy zapojili favorité číslo 1 Odrbaní kotelníci. Jejich první zápas po pauze bylo střetnutí s týmem Newym, kteří zrovna poprázdninovou formu kotelníků moc neprověřili. Ota a Valík smetli téma Newym ze stolu rychleji než Hitler obsadil Polsko. :) Celá záležitost byla vyřízena jednoduše a to stylem 8 : 0. Co by na to řekl Jan Tleskač??:) Trochu jiná pohádka bylo dost očekávaná bitva mezi Smrdutými veverkami, vedoucím celkem ligy, a právě kotelníky, kteří se na toto utkání pečlivě připravovali. Celý match by se dal titulovat " na západní frontě klid". A proč? Utkání mezi těmito elitními týmy z Želechovic(respektive Pasek) bylo maximálně vyrovnané. Ani jeden z celků neměl navrch a ať už se jeden či druhý ujal vedení, tak jen na krátkou chvíli, kdy ho soupeř dostihl a opět srovnal. Toto střetnutí nemělo nouzi o pěkný technický fotbálek s řadou krásných branek ať už v režii Jury Verbíka(neviditelné projektily z kasy), Valíka(standartní bočáky) nebo Ševčovy stahovačky, které jsou zápas od zápasu stále lepší. Byl to jeden z mála zápasů, které neskončily 8 : 0 nebo podobným výsledkem pro ten či onen tým(From hell zaberem!!!), mající pořádnou a napínavou gradaci od začátku až do konce, kde se maká jak na sovětské pětiletce někde v lágru za Uralem. :) Myslím si, že oba dva celky byly za remízu (4 : 4) rády, jednak proto, že neprohrály s papírově slabším protivníkem a jednak taky, že ty 2 ztracené body za remízu jim v konečném součtu nebudou moc chybět, když se o ně oberou navzájem. Zdá se mi, že jsme mohli v tomto matchi nahlédnout do bran finále a podívat se, jak vypadá dobrý fotbálek na trochu vyšší úrovni.