Prosinec 2007

Výsledky turnaje KS Trans Cup

30. prosince 2007 v 23:53 | admin |  liga
1.Mordor
2.Brothers in Arms
3.Antiplayers
4.Sklenička
5.Hooligans
6.Delikvents
7. - 8.K+R
7. - 8.All Blacks
9. - 11.B.F.U.
9. - 11.Sliwowica
9. - 11.Plotek
12.Green Power
13. - 14.Sperminátoři
13. - 14.Dixxx
15. - 17.Newym
15. - 17.Santa Claus team
15. - 17.Odrbaní kotelníci
18. - 19.Bradavky
18. - 19.West Side
20.Zlínská sorta

Bradavky vs. Newym

27. prosince 2007 v 12:33 | admin |  liga
Jako z kopíráku! Tak by se dalo mluvit o zápasech Bradavek a Newym. Sejdou li se tyhle dva celky, výsledkem je vždy spokojená remíza a usměvavé tváře na obou stranách. Zápas byl ale od začátku nabitý a docela strhující! První leg si vzal do své parády Sláva a začal bořit soupeřovy řady pěšáků svým typickým stylem. Pod jeho náporem se dlouho na pozicích Bradavky neudržely a Newym mohli zaznamenat první přírůstek do rodiny vyhraných legů. To by však ale nebyly Bradavky, aby neodpoveděly stejnou mincí. Tomáš Richter a Alda se nenechali opít rohlíkem a hned v další hře vrátili Newym zpět do reality. Zejména se mi líbily prohozy (Alda) a slušná práce v obraně( T. Richter) ve hře Bradavek. Johnny a Sláva se však nehodlali dívat na radost svých soupeřů a dělali vše proto, aby jim chuť legového vítězství co možná nejvíce znepříjemnili.
To se také v dalších třech lezích podařilo a Newym byli na koni. Z ničeho nic v dalších hrách asi med nebo opojný závan vánočního cukroví ukolébal Slávu a Johnnyho a Bradavky vycítily svou možnost na další úpravu score. Nemohoucnost Newym konečně porazit své remízové přátele byla voda na mlýn Aldy a Toma, kteří vtrhli na území "Slávovo" jako císařští do Čech v roce 1620. Stahovačka, prohoz, silná podpůrná střelba z obrany byly prvky, které zaměstnávaly Slávu ze všeho nejvíce. Sny Newym o první výhře v soutěži se začaly pomalu bortit a Bradavky v pohodě dokráčely za bodem. Konec zápasu by se dal charakterizovat asi takto: spokojené tváře, uvolněná atmosféra a vůně vánočních pochutin. Remíza je zasloužená a oba celku jsou za bodík určitě rády.

B.F.U. vs. Sliwowica

25. prosince 2007 v 11:25 | admin |  liga
23.12.07 v podvečer v "cu" se uskutečnil match dvou aspirantů na ligový titul. Střetly se Sliwowice a B.F.U. Hasiči měli z posledního vzájemného duelu co vracet, když se v prvním kole nedali ani dohromady a prohráli kontumačně 8:0. Sliwowica z posledních zápasů těží pravidelně všechny body a nenechává soupeřům moc velké šance na vítězství, ale právě Mira s Hrazdou tomu chtěli učinit přítrž. Jejich vstup do zápasu byl tragický. Sliwowica hrála to co potřebovala a nedala protivníkům v prvních dvou lezích nejmenší šanci. Pak jsem přišel na utkání já a to se asi mládenci začali snažit, protože bych tady o nich napsal nějaký ne moc fajn článek. Přestože byli Sliwowice na pohled lepší a fotbálkově vyspělejší, hasiči se vzmohli na odpor a dokázali srovnat. Jejich výhry byly však těsné a vydřené. Mira častokrát držel akcie hasičů nad vodou díky docela kvalitní obranné práci a slušné střelbě, při které tam Sliwowicím občas něco spadlo. První polovinu utkání hasiči jenom dotahovali náskok soupeře a v polovině druhé už je Sliwowice přejely o legy dva. To by ale nebyli Mira a Hrazda, aby se nepokusili o nějaký menší zázrak. A vyšlo to! Mira dirigoval z obrany a Hrazda konečně začal něco střílet a remíza 4 : 4 byla na světě. Myslím že pro Sliwowicu je to ztráta(rozhodně měly více ze hry a chybělo více štěstí), avšak B.F.U. je určitě s bodem, který ani ke konci matche nečekalo, na výsost spokojeno. Hasiči jsou s Kotelníky jedinými týmy, které zatím nikdo nikdy nepřehrál(krom právě Sliwowic, které kontumačně porazily hasičskou squadru v prvním kole).
Hrazda sehrál bohužel nejhorší zápas za B.F.U. Nedařilo se mu prakticky skoro nic. Třebaže vstřelil nějakou tu branku, práce s míčem zejména na trojce byla mizerná. Nejhorší bylo však jeho zakončení, které se skoro rovnalo závanu mírného větru :). Nechápu to, že není schopen dát mnohem větší ránu při jeho výšce a váze. Je to opravdu škoda, že tak často trestuhodně zahazuje míče a tím podkopává morálku celého týmu. Doufám, že to byl jen chvilkový okamžik a příště to tam Hrazda bude pálit jako obvykle. Někdy se holt nedaří!
Naopak Mira byl tím, který v pravých okamžicích podržel tým a výraznou měrou přispěl k remíze. Velké množství vychytaných snejků a elek mu kazí pouze kolonka "utečení míče". Častokrát mu ujel míč, po kterém následoval trest v podobě branky. Ale klady převažují nad zápory! Sliwowice byly celkově lepší, ale vždy jim chyběl rozhodující krok k výjře v legu. Hasiči se v rozhodujících chvílích semkli a dokázali to tam nějak (silou vůle) dotlačit. Právě tento prvek hry zajistil B.F.U. aspoň bod, na který se nadřeli jak při zásahu. Velice se mi zamlouvá současná hra T. Krajči a Pospíka. Tvrdé snejky T. krajči, rychlé pinšoty Pospíka a jejich obrana je vizitkou, která dělá soupeřům "do gatí". Kluci z Lípy se za poslední dobu neuvěřitelně zlepšili a myslím, že to jsou talenti, kteří neřekli poslední slovo! Současně je to top tým ligy a uvidíme, kdo bude schopen jejich převaze čelit.

tabulka - 2. kolo

24. prosince 2007 v 13:15
x
B.F.USmr.veverkySliwowicaOdr. kotelníciBradavkyFrom hellNewymPivní pohotovost
B.F.U.
x
5 34 48 0
8 08 0
8 0
8 0
Smr. veverky3 5
x
3 5x x

7 1
x x
x x
8 0
Sliwowica4 45 3
x
8 06 27 18 08 0
Odr. kotelníci0 8
x x
0 8
x
7 18 0
x x
8 0
Bradavky0 8
1 7
2 61 7
x

6 2
4 48 0
From hell0 8
x x
1 7
0 8

2 6
x
4 48 0
Newym0 8
x x
0 8x x
4 44 4x8 0
Pivní pohotovost0 8
0 8
0 8
0 8
0 8
0 8
0 8
x

Poháry

20. prosince 2007 v 0:15 | admin |  liga
O todle budem hrát...a možná ještě něco navíc..:)

KS TRANS CUP

15. prosince 2007 v 14:55 | admin |  liga
Foosballová liga Želechovice pořádá dne 29.12.07 (sobota) pohárový turnaj, který se tradičně uskuteční na sokolovně v Želechovicích. Prezentace týmů proběhne do 14 00. Samotný výkop bude ve 14 30. Hrají se dvojky na 3 stolech rosengart. Startovné je standartní a to 100CZK/dvojka. Přijďte se odreagovat, něco naučit a hlavně si zahrát! Těší se pořadatelé (M. Vala, T. Richter, F. Machula, P. Hait, M. Tišer)

From hell vs. Newym

13. prosince 2007 v 23:15 | admin |  liga
Neuvěřitelné! Sny se staly skutečností. Sám tomu ještě nemohu uvěřit a budí mě to častokrát do noci :). From hell dokázal po více než 3 měsících urvat své první body a to právě při "barážovém" utkání proti svým soukmenovcům z dolních vod tabulky. Na top zápas týdne se přišla podívat spousta místních fotbálkových nadšenců, kteří při pohledu na fight nemohli zůstat dlouho chladní. Před samotným matchem jsem obdržel horkou informaci, že se hell dostal do formy a bude útočit na 3 body.
Slavnostní výkop měl tu čest zahajovat Tom Jurčák. Hell se již od začátku zakousl svému protivníku pěvně do krku, jako to dělá v Africe lev pustinný při lovu. Newym byli zcela paralyzováni přístupem bratrů Jurčákových, kteří pálili do branky vše, co se objevilo na hřišti. :) Totální dezorientace. To by charakterizovalo hru Slávy a Johnnyho v prvních čtyřech lezích. Nedokázali odpovědět na aktivní přístup hellu a jejich styl hry podobný tomu německému blietzkriegu. :) Jiří zavelel (kurv...do pič..) a Tom na to( kámen, voe). Toto se neslo v duchu první půlky. Čtyři legy utekly asi za 15 minut. Zřejmě to bude náš nový ligový rekord. :) Rázem vedl hell nečekaně 4 : 0 a my jsme sebou málem praštili na zem. Nevěřili jsme vlastním očím.
Po přestávce (zejména kuřácké) se karta obrátila a hell byl zjevně v defenzivě(jako Němci u Stalingradu). Ukázala se Slávova a Johnnyho častější hra v C-baru. Rázem během 3 legů si na hell sedla také smůla a nedovolovala jim se proti dobré obraně Newym výrazněji prosadit. Johnny a jeho slušná stahovačka dělala Jřímu značné potíže. Sláva a jeho projektily z obrany dělaly problémy celému hellu. Čas rychle utíkal až jsme se dostali na začátek 8. legu. Hell vedl těsně nad Newym 4:3 a byl jen kousek od zápisu do Guinnesovy knihy rekordů. Strhující atmosféru zápasu pouze přehlušovalo Jiřího kurvování, které bylo slyšet možná až ve Hvozdné. :) Hell se dokázal z tlaku dorážejících Newym bleskurychle vzpamatovat a zasadit jim poslední hřebíček do rakve v podobě posledního legu, který Lužkovjani vyhráli 6:0. Tímto se bratři Jurčákovy odpoutali od dna tabulky a jistě vzhlíží k lepším fotbálkovým zítřkům. :) Bohužel Newym nedokázali eliminovat enormní snahu hellu a tak zkrátka přišli na buben. Třeba jim to ve druhém kole oplatí.

Turnaj v Nivnici

6. prosince 2007 v 17:36 | admin |  liga
Zdarec, prvoligové mužstvo MORDOR pořádá v jejich doupěti klasický cé turnaj. Kdy: sobota 8.12.07 v 17 00 hod, kde: Nivnice Siola bar více info na : http://www.mordor-foosball.com/

Rožnovské béčko

4. prosince 2007 v 23:35 | admin |  liga
Prvním prosincovým odpolednem opět pokračovala série zlínských pohárů, které se již tradičně konají v café sport baru v Rožnově pod Radhoštěm. K dispozici byly 4 stoly rosengart, na kterých před samotným zahájením béčka trénovala jak špička ostravská, tak i místní elitka v čele s Pražisem. Ještě tak týden před béčkem jsem myslel, že nás na sever pod Beskydy pojedou tak maximálně 2 týmy. Skutečnost však byla jiná. V předvečer turnaje jsme trénovali v céčku a z ohlasů přítomných na zítřejší výjezd směr Rožnov, jsem si v duchu složil mozaiku 8 hráčů a tedy 4 týmů, které se pojedou porvat o nějaké to umístění. Jela 2 ligová mužstva (B.F.U.=mira + hrazda), (Sliwowica=Kuba Pospíšil + Tom Krajča) a taky 2 týmy poskládané vždy po jednom neligovém kusu a hráče z ligy. Já jsem se zčuchl s Valíkem a Tom Richter se zpřáhl s Tondou Krajčou.
Doprava do místa konání turnaje byla individuální a někteří se přepravili již ráno autobusem a ještě se připravovali na matche tak, že požívaly povzbudivé doplňky stravy, aby se jim lépe hrálo. :) Já jsem měl tu čest jet autem s B.F.U. . Od hrazdy jsme vyrazili v 10 00 a cestou jsme si tak říkali, že by bylo dobré vyhrát aspoň něco...nějaký zápas. Mira myslím říkal, že by byl rád, kdyby nás dostal a porazil nás s Valíkem(já byl taky rád, že jsme je v Rožnově dostali...:D). Cesta rychle ubíhala a rázem jsme byli v Zubří, kde Hrázda chtěl ukázat své rally geny a ve felcce předjížděl kamion. Vše bylo okay až na to, že ten kamioňák nejenže nepřibrzdil, abychom ho mohli předjet, ale ještě zrychlil a my jsme se museli neplánovaně vyhnout protějšímu autu. :) Vše dopadlo naštěstí dobře a mohli jsme si oddechnout. Auto bylo zaparkováno, nálada byla více než dobrá, mira a jeho igelitka s řízky v pořádku a já se mohl konečně tešit na fotbálek.
Došli jsme před café sport bar a zjistili, že bude otevřeno až od 12 00, tak jsme jen tak venku mrzli a Mira na nás vybalil ten svůj řízek. Po chvilce nudného přešlapování ve vlhkém podnebí Beskydska se záhy v hospodě rozsvítilo a my jsme konečne mohli začít pilovat formu na dvou fotbálcích, které patří do standartního vybavení sport baru. Po čase se začali scházet i ostatní playeři. Pak dorazil admin Zlína "Pražis" a všecko to začalo. Já jsem už tak nervozní jako dříve(při svém prvním turnaji)nebyl, ale bylo poznat, že na některé členy naší výjezdní formace padla deka ušitá z nervozity. Ta však opadla při výkopu. Hrálo se systémem dvojitého pavouka na levou (2krát do 6) a pravou část(2krát do 5). Všechny zápasy našich dvojek dopadly asi tak, jak jsme čekali(všichni museli hrát peklo v pravé části pavouka), i když s Valíkem jsme ty ostraváky pěkně potrápily a bohužel prohrály na legy 2 : 1. Rozdíl mezi nimi "ostatními účastníky" a námi byl v tom, že všichni dokázali hrát s pětkou. My bez zkušeností jsme si s pětifigurkovou tyčí moc nerozuměli a i přesto, že jsme to na silu občas přehodili a vsítili branku. Je nutné si přiznat, že máme nejslabší pětku, a proto musíme začít cílevědoměji trénovat zálohu, abychom konečne střílely branky. Je pěkné umět snejka, efektní stahovačku, ale když si to člověk nehodí na trojku, tak může umět, co chce a beztak prohraje. Postupem času naše týmy odpadaly, i když předvedly statečné a bojovné výkony. Nakonec jsme zbyli s Valíkem jen my dva jako zástupci ze Želechovic ( a Pasek). Taky díky tomu, že jsme v peklu právě narazili na miru s hrazdou a tondu s tomem richtrem, které jsme porazili. Los k nám byl štědrý a přisoudil nám opět Ostravu. Snažili jsme se, co se dalo, ale zkušenosti a pětka přiřkly jazýčky vah na stranu ostraváků, se kterými jsme obdobně prohráli 2 : 1. Zkušenosti jsou to ale k nezaplacení. Bez takových těžkých zápasů se člověk zlepšovat určitě nemůže. Nebudou li kvalitní protivníci, nebude forma, a tudíž ani poháry a odměny. Vše se to prostě točí o hraní, hraní a zase jenom hraní.
Musím všechny členy naší výjezdní formace pochválit za bojovnost a nadšení, které projevily během turnaje. Taky za to že slušně reprezentovali naší foosballovou obec a svým jednáním přispěli k tomu, že se o nás více ví a do budoucna jistě počítá. Všichni hráči si zasluhují uznání a obdiv(nejen můj), že jeli více než 60 km pryč prezentovat svou rodnou fotbálkovou školku, ale i moje vlastní poděkování za to, že se nezalekli hrát s protivníky, kteří byli i o 2 třídy lepší. Celý náš zájezd do Rožnova byl hlavně o tom, abychom nasbírali zkušenosti a navázaly kontakty s širší fotbálkovou veřejností a taky abychom se dostali do podvědomí. Co se týče výsledků, tak ty naleznete na stánce české foosballové organizace(v kolonce zajímavých odkazů). Přál bych si, abychom příští rok mohli dát 1 až 2 týmy dohromady a začít hrát druhou zlínskou ligu. S takovou ochotou(vás výjezdníků), jaká byla v Rožnově, bych to neviděl až tak černě. Mějte se, fotbálkáři!

Pivní pohotovost vs. Sliwowica

3. prosince 2007 v 22:40 | admin |  liga
Po delší zápasové odmlce se opět "rozjela" liga ve fusu a shodou okolností proti sobě narazily týmy, které přímo hrály o třetí příčku. Namlsaná pohotovost z vítězství nad Newym v poměru 7 : 1 se chtěla proti Sliwowicím vytáhnout, ale čekal je soupeř, který buď nečekaně vyhoří a nebo protivníka zcela deklasuje jim podobným způsobem 8 : 0. Sliwowice v poslední době zaznamenaly dle mého názoru docela viditelný fotbálkový růst, který zanechal své stopy nad trochu mátožnou pohotovostí. Samotný zápas, ze kterého jsem viděl jen dva legy(měl jsem asi něco důležitějšího na práci), byl od začátku až do konce v rukou Sliwowic. I když se pivaři vehementně snažili, zjevně tahali za kratší konec, který si nakonec vybral v konečném součtu krutou daň v podobě nejhoršího možného výsledku. Byl jsem trochu z výkonu pivsonů zklamaný. Vůbec jim nešla střelba a když už se dokázali probít přes hustou pětku Kuby Pospíšila, tak narazili na ocelovou obranu Toma Krajči, který svou fotbálkovou formu zlepšil nejviditelněji ze všech ligových playerů.
Výsledek 8 : 0 hovoří jasně a je jen na pohotovosti, jak se ve druhém kole popere o 4. postupové místo. Chce li hrát play off, musí chodit jednoznačně cílevědomě trénovat a jednoduše často hrávat proti ostatním ligovým mužstvům v rámci tréninku. Poslední ligové představení pohotovosti ukázalo nejen kvalitu na všech postech jejich protivníka, ale hlavně odhodlanosti a srdíčka Sliwowic, které dokázaly všechny legy dovést vždy do vítězného konce, byť se stav jednotlivých her pro ně sem tam nevyvíjel zrovna dobře.
Sečteno a podtrženo. Viděli jsme zápas(já jen ty dva legy :) ), který zrovna nebyl extra tahákem(třeba se opět střetnou ve finále :) ), ale už z toho mála jde soudit, že Lípjani nejsou v lize jen tak do počtu a budou se chtít prát o mety nejvyšší. Jejich zapál učit se stále nové věci a inovovat svou hru, má za následek, že Sliwowice se zápas od zápasu lepší a dokáží se i správně vyhecovat v té pravé chvíli, když se zrovna nedaří. Musím Lípu pochválit ještě za docela vhodné složení týmu. Je dobré, když se najdou dva univerzálové, kteří umí zahrát jak v útoku tak i obraně.
Bohužel pohotovosti se proti lepším týmům moc nedaří a prozatím nedokázali nalézt ten správný recept, který by vedl k dalším bodům. Bylo by super, kdyby Jara a Jura ve druhém kole zabojovali a oloupili by nějakého papírově silnějšího soupeře. Jistě by to zamíchalo postupovými kartami, které momentálně nejsou v jejich rukou. Ale třeba nás pivní kanonáda ze strany pohotovosti ješte všechny mile překvapí. :)