Rožnovské béčko

4. prosince 2007 v 23:35 | admin |  liga
Prvním prosincovým odpolednem opět pokračovala série zlínských pohárů, které se již tradičně konají v café sport baru v Rožnově pod Radhoštěm. K dispozici byly 4 stoly rosengart, na kterých před samotným zahájením béčka trénovala jak špička ostravská, tak i místní elitka v čele s Pražisem. Ještě tak týden před béčkem jsem myslel, že nás na sever pod Beskydy pojedou tak maximálně 2 týmy. Skutečnost však byla jiná. V předvečer turnaje jsme trénovali v céčku a z ohlasů přítomných na zítřejší výjezd směr Rožnov, jsem si v duchu složil mozaiku 8 hráčů a tedy 4 týmů, které se pojedou porvat o nějaké to umístění. Jela 2 ligová mužstva (B.F.U.=mira + hrazda), (Sliwowica=Kuba Pospíšil + Tom Krajča) a taky 2 týmy poskládané vždy po jednom neligovém kusu a hráče z ligy. Já jsem se zčuchl s Valíkem a Tom Richter se zpřáhl s Tondou Krajčou.
Doprava do místa konání turnaje byla individuální a někteří se přepravili již ráno autobusem a ještě se připravovali na matche tak, že požívaly povzbudivé doplňky stravy, aby se jim lépe hrálo. :) Já jsem měl tu čest jet autem s B.F.U. . Od hrazdy jsme vyrazili v 10 00 a cestou jsme si tak říkali, že by bylo dobré vyhrát aspoň něco...nějaký zápas. Mira myslím říkal, že by byl rád, kdyby nás dostal a porazil nás s Valíkem(já byl taky rád, že jsme je v Rožnově dostali...:D). Cesta rychle ubíhala a rázem jsme byli v Zubří, kde Hrázda chtěl ukázat své rally geny a ve felcce předjížděl kamion. Vše bylo okay až na to, že ten kamioňák nejenže nepřibrzdil, abychom ho mohli předjet, ale ještě zrychlil a my jsme se museli neplánovaně vyhnout protějšímu autu. :) Vše dopadlo naštěstí dobře a mohli jsme si oddechnout. Auto bylo zaparkováno, nálada byla více než dobrá, mira a jeho igelitka s řízky v pořádku a já se mohl konečně tešit na fotbálek.
Došli jsme před café sport bar a zjistili, že bude otevřeno až od 12 00, tak jsme jen tak venku mrzli a Mira na nás vybalil ten svůj řízek. Po chvilce nudného přešlapování ve vlhkém podnebí Beskydska se záhy v hospodě rozsvítilo a my jsme konečne mohli začít pilovat formu na dvou fotbálcích, které patří do standartního vybavení sport baru. Po čase se začali scházet i ostatní playeři. Pak dorazil admin Zlína "Pražis" a všecko to začalo. Já jsem už tak nervozní jako dříve(při svém prvním turnaji)nebyl, ale bylo poznat, že na některé členy naší výjezdní formace padla deka ušitá z nervozity. Ta však opadla při výkopu. Hrálo se systémem dvojitého pavouka na levou (2krát do 6) a pravou část(2krát do 5). Všechny zápasy našich dvojek dopadly asi tak, jak jsme čekali(všichni museli hrát peklo v pravé části pavouka), i když s Valíkem jsme ty ostraváky pěkně potrápily a bohužel prohrály na legy 2 : 1. Rozdíl mezi nimi "ostatními účastníky" a námi byl v tom, že všichni dokázali hrát s pětkou. My bez zkušeností jsme si s pětifigurkovou tyčí moc nerozuměli a i přesto, že jsme to na silu občas přehodili a vsítili branku. Je nutné si přiznat, že máme nejslabší pětku, a proto musíme začít cílevědoměji trénovat zálohu, abychom konečne střílely branky. Je pěkné umět snejka, efektní stahovačku, ale když si to člověk nehodí na trojku, tak může umět, co chce a beztak prohraje. Postupem času naše týmy odpadaly, i když předvedly statečné a bojovné výkony. Nakonec jsme zbyli s Valíkem jen my dva jako zástupci ze Želechovic ( a Pasek). Taky díky tomu, že jsme v peklu právě narazili na miru s hrazdou a tondu s tomem richtrem, které jsme porazili. Los k nám byl štědrý a přisoudil nám opět Ostravu. Snažili jsme se, co se dalo, ale zkušenosti a pětka přiřkly jazýčky vah na stranu ostraváků, se kterými jsme obdobně prohráli 2 : 1. Zkušenosti jsou to ale k nezaplacení. Bez takových těžkých zápasů se člověk zlepšovat určitě nemůže. Nebudou li kvalitní protivníci, nebude forma, a tudíž ani poháry a odměny. Vše se to prostě točí o hraní, hraní a zase jenom hraní.
Musím všechny členy naší výjezdní formace pochválit za bojovnost a nadšení, které projevily během turnaje. Taky za to že slušně reprezentovali naší foosballovou obec a svým jednáním přispěli k tomu, že se o nás více ví a do budoucna jistě počítá. Všichni hráči si zasluhují uznání a obdiv(nejen můj), že jeli více než 60 km pryč prezentovat svou rodnou fotbálkovou školku, ale i moje vlastní poděkování za to, že se nezalekli hrát s protivníky, kteří byli i o 2 třídy lepší. Celý náš zájezd do Rožnova byl hlavně o tom, abychom nasbírali zkušenosti a navázaly kontakty s širší fotbálkovou veřejností a taky abychom se dostali do podvědomí. Co se týče výsledků, tak ty naleznete na stánce české foosballové organizace(v kolonce zajímavých odkazů). Přál bych si, abychom příští rok mohli dát 1 až 2 týmy dohromady a začít hrát druhou zlínskou ligu. S takovou ochotou(vás výjezdníků), jaká byla v Rožnově, bych to neviděl až tak černě. Mějte se, fotbálkáři!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo vyhraje Želechovickou ligu dvojic ve foosballu?

Odrbaní kotelníci 29.9% (44)
From hell 10.9% (16)
Sliwowica 21.1% (31)
B.F.U. 24.5% (36)
Smrduté veverky 6.8% (10)
Bradavky 6.8% (10)

Komentáře

1 John Will John Will | Web | 4. prosince 2007 v 23:37 | Reagovat

Zdravím, máš povedený blog.

-----------------------

Mrkni se na moje stránky, pokud si chceš na internetu vydělat nějaké peníze pomocí klikání na reklamy. Najdeš zde pouze objektivní názory a mnou ozkoušené společnosti!

2 pospec pospec | 5. prosince 2007 v 10:15 | Reagovat

dostali sme pekne na prdel ale skusenosti opravdu k nezaplaceni okoukal sem dost komb

3 admin admin | 5. prosince 2007 v 15:21 | Reagovat

to john will, dík, ale moc se na tom tvém webu neorijentuju, peníze bych bral..to snad každý, ale budeš me muset o tom trochu poučit...

4 mirRa mirRa | 5. prosince 2007 v 22:45 | Reagovat

Dostali jsme na prdel, to jo. Zkusenosti to sice byly k nezaplaceni, ale s kym budu hrat priste, to netusim..protoze Hrazdu uz tam, podle toho, jak se vyjadril, nedostanu.

5 mirRa mirRa | 6. prosince 2007 v 20:08 | Reagovat

Masho!!! Shoda podmetu s prisudkem, pricesti minule....najdi si to treba na Wikipedii :D :D

6 admin admin | 6. prosince 2007 v 20:44 | Reagovat

miro, psal jsem to v noci...máte o pár bodů míň:)

7 hrázda hrázda | E-mail | Web | 6. prosince 2007 v 22:28 | Reagovat

JJ mášo chyby tu máš ale tu rallyovou jízdu ti nezapomenu! Každý to vědět nemusel kua ;-) jinak článkos povedený a mirův kec musim taky trošku upravit. Říkal sem že se nejdřív musíme zlepšít než na něco takového pojedem a on souhlasil tak nevim co zase kecá za pič*viny :-P čao PS:jinak tam bylo vidět hodně dobrých věcí,to každopádně :-)

8 mirRa mirRa | 7. prosince 2007 v 8:04 | Reagovat

Vim co rikam...ale tady to resit nebudu.

9 rogers rogers | 8. prosince 2007 v 14:38 | Reagovat

Podívejte se na hrazdu jak je tam vyfocený......je za ním brutalní obraz....ma hlavu v p**i

10 admin admin | 8. prosince 2007 v 15:49 | Reagovat

Hrazda je doslova v pič...:)

11 pospec pospec | 9. prosince 2007 v 10:26 | Reagovat

:D:D az tak

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama