Final Fantasy 3

8. července 2008 v 15:51 | admin |  liga
Téměř 10 měsíců trvalo, než se rozhodlo, kdo vstoupí na želechovický foosballový trůn. Želechovická foosballová liga vyvrcholila 27.6.2008 v 19 00 SEČ finálovým zápasem mezi Sliwowicí a B.F.U.
Dějištěm střetnutí byl samozřejmě v Želechovicích a blízkém okolí protřelý C-bar. Před začátkem finále byla na všech hráčích patrná kapka nervozity, zejména B.F.U. vypadalo trochu zaraženě a při rozťukání se soupeřem docela neohrabaně. Sliwowice byly pasovány na papírového favorita a svou roli chtěly potvrdit. Ještě před vypuknutím samotného matche vzbudily velké ohlasy poháry pro vítěze a každý hráč si je musel pořádně osahat. Po chvilce, věnované pitnému režimu, se šlo na věc. Již po pár prvních lezích bylo jasné, kdo na finále trénoval a kdo ne, i když jsem čekal větší převahu ze strany Sliwowic. B.F.U. a jejich houževnatý odpor nebyl tak špatný, ale eskadra z Lípy vždycky byla o krok před hasiči. Kuba Pospíšil byl v útoku velmi nepříjemným protivníkem obraně B.F.U. a jeho spoluhráč Tom Krajča režíroval účinnou obranou hráz, kterou útok Želechovických moc neprověřil. Petru Hrazdírovi se v útoku příliš nevedlo. Příkladem tomu může být častá ztráta míče při rozehře nebo při finálním zpracování na trojce. Přestože pár branek vsítil, ofenziva a defenziva byla postavena na Mirovi Tišerovi, který sehrál jedno ze svých nejlepších utkání. Kvalitní defenzivní práce, velké procento vsítěných branek a přehled jsou jeho typickými foosballovými rysy. Ale i mistr tesař se někdy utne! Pár míčů Mira daroval Sliwowicím jen tak, ale celkově byl v kladné bilanci. Čas dospěl až k 10. legu a stavu 8 : 1 pro Sliwowice, které byly kousek od historického úspěchu J . Stačily ještě 3 vítězné hry a bylo dobojováno. B.F.U. však svoji kůži lacino prodat nechtěli a nevzdávali se. Konečně z Hrazdovy strany něco do té branky spadlo a Mira přesnou střelbou uzavřel následující legy. Stav 9 : 3. Sliwowice byly trochu zaskočeny vývojem posledních událostí a dlouho se jim nedařilo prolomit soupeřovu obranu. Tlak ze strany B.F.U. byl zřetelný, ale propast 6 legů byla již nad jejich síly. Poslední 2 legy kluci z Lípy doslova vydřeli (6:5, 6:4) a po právu se stali prvními vítězi Želechovické foosballové ligy. Výsledek 11 : 3 je jednoznačný, ale zápas klidně mohl skončit 11 : 6 pro Sliwowice, protože B.F.U. mělo tu smůlu, že 3* nezvládlo oboustranný matchball a prohrálo 6 : 5.
Během roku se oba celky stabilně zlepšovaly a jen mě svojí hrou utvrzovaly, že se tak kvalitní mužstva(na želechovické poměry) mohou střetnout jedině ve finále. Vítězství Sliwowic je naprosto zasloužené! Úroveň utkání byla nadprůměrná a byla vidět řada pěkných branek. Snejky a piny v podání Sliwowic, taháčky a piny v podání B.F.U. Doufám, že nejen finalistům, ale i ostatním "ligistům" a dalším fotbálkovým nadšencům se liga(turnaje) v Želechovicích líbila, něco jim přinesla a obohatila je. Fotbálku zdar!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hrázda hrázda | E-mail | Web | 24. července 2008 v 12:14 | Reagovat

opravda pravdoucí, ze začátku se nám absolutně nevedlo (více mě než mirovi) a pak už ten rozdíl byl až moc velký, i na naše kvality :D tak čao příští sezónu ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama