Říjen 2008

"C" turnaje

29. října 2008 v 20:47 | admin |  liga
Protože v poslední době slýchávám vesměs kladné ohlasy a komentáře na minulou Želechovickou ligu dvojic, rozhodl jsem se, že letos ji uspořádám znova. Zatím však nevím v jaké formě. Utkvěla mi v hlavě myšlenka 4 až 6 turnajů konaných v pohostinství U Březíků. Jednalo by se vždy o losované dvojice. Hráči by se sčítaly body a na konci série turnajů by obdržel nějaké prize money. Vše se ale bude odvíjet od toho, zda v Želechovicích zůstane stůl(pokud možno bez skla). Co myslíte?

Chytil Trefil vs Želechovice city 8 : 4

23. října 2008 v 12:53 | admin |  liga
První zápas ve zlínské lize týmu Želechovice city nevyšel podle plánu. Ač se zdá být výsledek dost krutý, nechybělo málo a odvezli bychom si body. Do Vsetína jsme jeli dobře naladeni a ke všeobecnému veselí přispívali všichni zúčastnění. Dějištěm matche byla vsetínská Ohrada, která nám nabídla 2 stoly k zápasu. Vsetínští již na nás čekali v hospodě. Po pozdravení se všemi hráči soupeře jsme si rychle přisvojili "rozíky" a rozehrávali se. Kapitán domacích Jirka Grycman mi vzápětí podal zápis o utkání, abych vyplnil jména našich "nadějí". První dvojka já a Mira, druhá Pospec a Tomík. Hned po "výkopu" bylo jasné, kdo táhne tým soupeře. Kapitán Jirka Grycman byl pro nás silným soupeřem a pravidelně zatěžoval naše konto. My jsme však nepřijeli odevzdat kůži lacino. Zabojovali jsme a po polovině zápasu jsme snížili na 3 : 5, ale zápas jsme do bodového konce již nedotáhli, i když jsme tomu daleko nebyli. Je škoda, že nám nepřálo více štěstí, protože ve 4 lezích jsme vždy smolně prohráli o branku 4 : 5 a soupeř si tím připsal celý duel. Především mě mrzí, že jsem prohrál jedničky právě s domácím kapitánem 2 : 1, kde mě od vítezství dělil jeden míč. To samé potkalo ve dvojkách Miru a Tomíka. Prohra 8 : 4 snad pro nás bude poučením. Musím ale vyzvednout morálku týmu, který se i za nepříznivého výsledku držel a nevzdával se a také své spoluhráče Miru, Tomíka a Pospu, protože to pro ně byl jejich první ligový zápas, který zvládli velmi slušně.

Rožnovské "B"

11. října 2008 v 0:39 | mirRa |  liga
Tak nám začal další ročník krajského poháru. Po původních optimistických zprávách, že úvodní turnaj se bude konat ve Zlíně přišla ledová sprcha v podobě rekonstrukce Rocca Baru, což znamenalo přesun turnaje, naneštěstí až do Rožnova.

Na cestu se v sobotu dopoledne vydala základní čtverka našeho historicky prvního ligového mančaftu. Díky tomu, že jsme jeli autem, jsme mohli vyrazit podstatně později, než by tomu bylo hromadnou dopravou. Navíc kdybychom nejeli autem, asi bysme nestihli ani odehrát všechny zápasy, protože nejen, že se změnil turnajový systém, čímž přibylo hodně zápasů, ale také byly k dispozici pouze 3 stoly místo obvyklých čtyř. Bohužel nemohu nezmínit významné zpoždění začátku turnaje, což je velmi nefér vůči hráčům z vetší vzdálenosti, poněvadž kdybychom nebyli výjimečně autem, museli bychom prostě odjet ještě před odehráním všech našich matchů. Určitě by bylo dobré, kdyby se toto příště neopakovalo.

Turnaj tedy nakonec začal okolo 14:00. Hrálo se systémem DKO, nově obohacené, o skupiny, do kterých se průběžně propadaly méně zdatné týmy. Filip Machula s Mirou Tišerem se do skupin propadli nezvykle pozdě, když narazili v pavoukovi na dva slabší soupeře, ačkoliv s jedním z nich nebylo vítezství ze začátku vůbec jisté. Naše druhá dvojice složená z vítezného týmu Želechovické ligy nedostala tak šťastný los a bohužel se do skupin dostali téměř okamžitě. Tam ovšem ještě ukázali zuby a soupeřům brali body velmi úspěšně.

Většinu bodů se nepřekvapivě odnesly místní týmy, které už k fotbálkovým stolům snad i přirostly. Vražedné snejky a pinshoty, skvělá hra na pětce, to je něco, co naším reprezentantům sice není cizí, ovšem není "umět" jako umět. Rozhodně jsme si nepřijeli pro ostudný výprask, jako tomu bylo před necelým rokem, kdy jsme krajský B turnaj navštívili poprvé, což slibuje ještě lepší výsledky do budoucna. Ovšem všechno ještě ukáže čas.

Výsledky turnaje jsem v době psaní tohoto článku ještě neznal, tudíž je naleznete jinde, snad i na tomto webu.